Dag tot Dag Zwaarte :
Dag 1 : Bologna
Aankomst in Bologna, dit hoogtepunt van de Barok is het startpunt voor deze prachtige wandelreis.
Dag 2 : Bologna – Sasso Marconi, 20 km
U start uw wandeling op de Piazza Magiore en volgt de Portico de san Luca, de langste overdekte straat ter wereld naar de basiliek van San Luca. Hier vandaan heeft u een prachtig uitzicht over de stad. U volgt het pad door het park van Tolon naar de Casalecchio sluizen die sinds 1200 de stad behouden voor overstroming door de Reni rivier. Kort hierna bereikt u Sasso Marconi waar u de nacht doorbrengt
Dag 3 : Sasso Marconi - Monzuno, 25 km
U Laat Sasso marconi achter u en wandelt over een netwerk van paadjes omhoog langs de falnken van het riserva Contrafforte Pliocenico. Een grillige rotsformatie met prachtige uitzichten over de omliggende groene heuvels en bergen. Hierna daalt de route weer tot Monzuno het eindpunt voor vandaag bereikt.
Dag 4 : Monzuno – Bruscoli, 19km
U vervolgt uw weg via de groene bergvalleien en bossen van de Apennijnen en vandaag wandelt u meermaals over de originele plaveien van de originele romeinse heirbaan de Via Flaminia, die Bologna met Arrezo verbond. Bij Pian di Balestra laat u Emillia roman achter u en betreed u Toscane. Kort hierna bereikt u het op de top van een heuvel gelegen Bruscoli.
Dag 5 : Bruscoli – Sant’Agata, 21 km
U passeert het Duitse oorlogskerkhof bij de Passo della futa en klimt omhoog naar het kruis op de top van de Monte Gazzaro, vanwaar u een schitterend uitzicht heeft over de omliggende toppen van de Apennijnen en de Firenzuola vallei. Hiern volgt u een breed pad omlaag naar het dorpje Sant’Agata.
Dag 6 : Sant’Agata – Bivigliano, 22 km
Het landschap begint nu langzaam te veranderen en krijgt steeds meer Toscaanse trekjes. Op één derde van de tocht passeert u het eerst typische Toscaanse stadje van deze route, San Piero a Sieve. Hiermn trekt u verder in de richting van het Castello del Trebbio waarvan u een prachtig uitzicht heeft over de Mugello vallei.de route loopt nu verder door de olijfgaarden tot u het middeleeuwse klooster van Monte Senari bereikt. U overnacht iets verderop in stadje Bivigliano.
Dag 7 : Bivigliano – Florence, 21 km
Nadat u het beroemde slagveld van Vetta le Croci gepasseerd bent waar in 405 één van de laatste romeinse overwinning werd behaald. Hierna volgt nog een laatste korte klim naar de top van de Il Pratone. Waarna u de afdaling inzet naar Fiesole deze van oorsprong Etruskische stad is gelegen op een plateau dat uitkijkt over Florence. Een laatste inspanning berngt u naar het hart van deze wereldberoemde renaissance stad
Dag 8 : Florence
Na het ontbijt eindigt uw arrangement.