Dag tot dag
Dag 1
Glengariff
Aankomst in Glengariff. Glengariff gelegen aan de Bantry Bay is het startpunt van de Beara Way. Door de warme golfstroom heerst hier een mild klimaat. Overnachting in Glengariff.
Dag 2
Glengariff – Adrigole : 4,5h, 17 km ,+620m, -625m
De eerste etappe van de Beara Way gaat over boreens, Iers voor landweggetjes, door een jong gemengd bos naar de voet van Sugarloaf Mountain. U wandelt om de berg heen en klimt geleidelijk omhoog tot 530m, het hoogste punt van vandaag. Hier kunt u genieten van het prachtige uitzicht over de Caha Mountains en de Atlantische oceaan. Dit gebied wordt gekenmerkt door talloze bergmeertjes, diepe valleien en steile rotswanden. Hierna daalt u af en voert de route u, langs de meertjes Toberavanaha Lough en Lough Keel, naar Adrigole. Overnachting in Adrigole.
Dag 3
Adrigole - Castletownbere : 5,5h, 22 km, +685m, -680m
Neem vandaag een stevig ontbijt want het grootste deel van de dag loopt de Beara Way hier over bergpaden. U passeert al snel Hungry Hill bekend van de gelijknamige roman over vijf generaties Ierse landeigenaren. Het leidt u verder langs Knockagree en Maulin. Vanaf dit hoogste punt kunt u de route voor de komende dagen zien lopen. Beneden u ligt Bere Island en in de verte zijn Knockgour Mountains zichtbaar. Hierna daalt u af naar Castletownbere, het eindpunt voor vandaag. Overnachting in Castletownbere.
Dag 4
Castletownbere - Eyeries: 7h, 26 km, +910m, -930m
DEZE DAG KAN GESPLITST WORDEN
U laat Castlerownbere achter u en u volgt initieel groene landweggetjes door het bos tot u een open heuvellandschap bereikt, dat u doorkruist. Vervolgens klimt de route omhoog en draait om Knockgour Mountain (480m) heen. Vandaag steekt u van de zuidelijke kant van Beara schiereiland over naar de noordkant. Eerst loopt de Beara Way een stukje terug naar Allihies. Het Allihies Copper museum vertelt u het verhaal over de kopermijnbouw die hier aan het begin van de industriële revolutie ontstond en de streek en de mensen voor altijd heeft veranderd. Na Allihies loopt u verder over een landweg langs de uitlopers van Knockgour Mountains en passeert u onderweg enkele voormalige kopermijnen. Vervolgens loopt u in richting de Mishkish Mountains met zicht op Coulagh Bay om uiteindelijk af te dalen naar Eyeries. Overnachting in Eyeries.
Dag 5
Eyeries - Lauragh: 6,5h, 25 km, +390m, -375m
De Beara Way loopt vandaag dicht langs de kust over een netwerk van landweggetjes en graspaden. U passeert het ‘Faunhill and the woods’ gebied, bekend voor één van de grootste staande gedenkstenen van Ierland. Onderweg kunt u genieten van de schitterende uitzichten over de kust en de bergen. Het vissersdorpje Lauragh is uw eindpunt voor vandaag. Overnachting in Lauragh.
Dag 6
Lauragh - Kenmare : 6h, 24 km, +690m, -685m
Vandaag volgt er een pittige dag waarbij meerdere bergkammetjes overgestoken worden. Vanuit Lauragh begint u gelijk gestaag te klimmen naar de lage pas tussen Knoackatee (330m) en Knockanoughanish (386m). U volgt een landweg verder omhoog dat overgaat in een bergpad en u langs de top van de Knockagarrane (414m) voert. Hier heeft u een mooi uitzicht terug, over de kust. Hierna daalt u af naar een landtong tussen de bergmeren Cloonee Lough en Lough Inchiquin, waar u een steencirkel treft. Hierna stijgt de Beara Way opnieuw naar de bergpas op de Derrysallagh (410m). Een laatste afdaling brengt u naar Kenmare, de eindbestemming van deze prachtige wandeltocht. Overnachting in Kenmare.
Dag 7
Kenmare
Na het ontbijt eindigt uw arrangement.